„Program likwidacji stresu”

Jak przestać być…
PRZYNĘTĄ DLA WAMPIRA

 Przedstawiamy słuchaczom Akademii PPS kolejny wykład na temat stresu. Jest to publikacja znanego już nam dr Richarda L. Bruno. Przedstawiony w nim będzie program likwidacji stresu, jako czynnika mającego bardzo negatywny wpływ na osoby, które obserwują u siebie objawy Zespołu Postpolio. Ten temat nie jest nam już obcy, bo obszernie przedstawialiśmy go w artykułach zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Znamy również  wpływ stresu w codziennym życiu, w sprawach niekoniecznie związanych z naszą sprawnością ruchową. Dr Bruno wychodzi z założenia, że tylko LIKWIDACJA stresu może przynieść pozytywne efekty, a nie wszelkie próby jego „oswajania”, zmniejszanie jego roli w życiu osób bardzo podatnych na stres. Interesując się problematyką stresu mogliśmy spotkać wiele teorii, metod, które miały nas wyciszyć, zrelaksować, na jakiś czas pozbyć się tego niepokojącego wewnętrznego napięcia przed…  Dr Bruno przez wiele lat studiował Buddyzm (wschodnią filozofię ducha ponad materią…). Wykorzystał swoją wiedzę, doświadczenia do stworzenia Programu Likwidacji Stresu. Jak napisał w tym Poradniku : „…buddyzm rozwinął się, aby pomagać ludziom w radzeniu sobie z wielce stresującą rzeczywistością chorób, niepełnosprawności i śmierci”. Opracowanie to nie jest REKLAMĄ Buddyzmu. Dr Bruno wykorzystał system myślowy buddyzmu do stworzenia wielościeżkowego programu „kursu” zlikwidowania naszego CIERPIENIA, związanego z naszym stanem zdrowia: bólem, słabością, rezygnacją i obniżeniem mobilności. Jest kursem, który ma nas nauczyć żyć bez WAMPIRÓW, które wysysają z nas wszelkie siły, energię, wykorzystując nasze kompetencje i umiejętności ponad normę. Bardzo często takiego WAMPIRA nosimy w sobie, słuchając powtarzanego nam do ucha: POWINIENEŚ, MUSISZ.

       Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem, a osobom, którym starczy cierpliwości, entuzjazmu by przejść przez wszystkie etapy Programu, życzę radości z osiągnięcia sukcesu w uporządkowaniu relacji między duchem i ciałem, oczywiście swoim duchem i swoim ciałem.

„A więc wspólnie, powoli i  z  rozmysłem,
zacznijmy 
życie wolne od STRESU…”
 (dr Richard L. Bruno)

        Tadeusz         

 KLIKNIJ

Składamy serdeczne podziękowania doktorowi R. L. Bruno za nieodpłatne udostępnienie książki oraz zezwolenie na jej przetłumaczenie na jęz. polski i umieszczenie tekstu na naszej stronie.
Thank you very much, Dr. Bruno!

W przypadku kopiowania w/w tekstu, wykorzystywania jego fragmentów na innych stronach internetowych itp. – prosimy o poinformowanie o tym fakcie, pisząc na adres stowarzyszenie@postpolio.lublin.pl.